Bavorské koleno

Hľadáte jedlo, ktorým ohúrite svoju rodinu a známych? Mám pre vás riešenie. Toto fantastické pečené údené bavorské koleno poteší všetkých, ktorí majú radi chutný kus mäsa – pri akejkoľvek príležitosti. Príprava je jednoduchá a výsledná chuť určite nesklame aj tých najnáročnejších!

Suroviny:

1 ks bravčového zadného kolena
1 ks cibule
1 strúčik cesnaku
5 ks bobkových listov
10 bobúľ celého nového korenia
10 bobúľ celého čierneho korenia
2 ks feferónok
50 g horčice
0,5 l čierneho piva
5 g soli
3 g rasce celej
1 g rozmarínu

Postup receptu:
Koleno očistíme od chĺpkov a z jednej strany narežeme až ku kosti. Vložíme do cca 3l vody, pridáme očistený cesnak, celú cibuľu, bobkový list, nové a čierne (prípadne farebné) korenie, soľ, feferónky a dáme povariť aspoň na 1,5 hod. Koleno necháme vychladnúť vo vývare, počas pečenia tak nestratí svoju šťavnatosť. Vzniknutý vývar nevylievame, k pečeniu budeme potrebovať 0,5 l.
Koleno vyberieme a vykostíme. Kožu nakrojíme nožom do tvaru mriežky. Vykostené koleno potrieme ešte podľa potreby trochou soli, horčicou a rascou. Môžeme ho pokropiť mletým čiernym, alebo farebným korením. Takto pripravené koleno položíme kožou dole na pekáč s mriežkou a na dno nalejeme vývar. Vnútornú stranu kolena polejeme 1 dl čierneho piva a dáme do pece alebo trúby.
Pri 190°C pečieme 40 min, polievame čiernym pivom a podľa potreby na dno pekáča dolievame vývar.
Koleno vyberieme a otočíme kožou hore. Nakrojenú kožu zalejeme čiernym pivom. Dáme zapiecť ešte na 15 min do pece pri 220°C, aby koža dostala krásnu farbu. Vyberieme a naporciujeme. Rozpadávajúce sa mäsko a chrumkavá kôrka dostane každého gurmána.

Rada šéfkuchára: Zbytok vývaru môžeme použiť na uvarenie chutnej fazuľovice, čím ľahko získame plnohodnotný rodinný obed.

Dobrú chuť.


Všetko čo potrebujete do záhradnej kuchyne do pece a na grilovanie:
www.pecmaniak.store

PRIDAJTE SA K NÁM NA FACEBOOKU AJ NA YOUTUBE!!!

Značky , , , , . Bookmark the permalink.