Grilovanej bravčovú krkovičku v bylinkovej marináde

Grilovaná krkovička nie je práve diétne pokrm. Avšak pekne prepečený kúsok bezpochyby patrí k letnému vonkajšiemu stolovaniu. Možno ju pripravovať všemožnými spôsobmi, ale najlepšia je v kombinácii s čerstvými bylinkami, ktoré mäso krásne prevoňajú. Navyše čerstvé bylinky sú zdraviu prospešné. Grilovaná krkovička je v tomto recepte doplnená jogurtovým dipom, ktorý svojou jemnou chuťou skvele doladí celkové vyznenie tohto pokrmu.

Na 4 porcie a bylinkovú marinádu si pripravte:
800 g bravčovej krkovičky
4 lyžice rastlinného oleja
bylinky:
4 vetvičky rozmarínu
4 vetvičky saturejky
4 vetvičky tymiánu
4 vetvičky oregana
4 strúčiky cesnaku
1 lyžica citrónovej šťavy
soľ a korenie.

Postup:
Najprv si pripravte mäso. Z krkovičky si nakrájajte 4 rovnako hrubé plátky. Jednotlivé plátky iba zľahka naklepte obrátenou stranou tĺčika na mäso (hladkou) alebo iba chrbtom ruky. Mäso musí byť silnejšie, aby pri grilovaní zostalo šťavnaté.
Na marinádu si pripravte väčšiu misu. V nej zmiešajte rastlinný olej, citrónovú šťavu, soľ a korenie. Cesnak prelisujte a všetky bylinky dôkladne nasekajte. Všetko prisypte k ostatným ingredienciám a dôkladne premiešajte.
Do takto vzniknutej marinády vložte mäso. Potom misku prikryte a ľahko s ňou zatraste, tak aby vám marináda obalila mäso. Naloženú krkovičiek uložte v chladničke a nechajte marinovať do druhého dňa.

Grilovanie:

Druhý deň mäso vyberte z chladničky a nechajte chvíľu odstáť pri izbovej teplote. Medzitým si rozpáľte gril. Potom na mriežku položte marinovanú bravčovú krkovičku a grilujte z každej strany približne 8 minút. Doba grilovania tiež závisí od hrúbky plátku mäsa.

Jogurtový dip

Na jogurový dip si prichystajte:
1 biely jogurt (stredne tučný nie smotanový)
2 lyžice majonézy
hrsť pažítky
1 lyžica dijonskej horčice
soľ a korenie na dochutenie

Príprava jogurtového dipu:
Kým sa vám mäso griluje, pripravte si dip. V menšej miske zmiešajte biely jogurt, majonézu a dijónsku horčicu. Pažítku nasekajte nadrobno a prisypte do misky. Dip ešte podľa chuti osoľte a okoreňte.

Všetko čo potrebujete do záhradnej kuchyne do pece a na grilovanie:
www.pecmaniak.store

PRIDAJTE SA K NÁM NA FACEBOOKU AJ NA YOUTUBE!!!

Značky , , , . Bookmark the permalink.