Kurča na pive

Populárna metóda z Ameriky uľahčuje výrobu kuracieho mäsa v peci, kuchynskej rúre alebo na krytom grile. Z vonka sa mäso zmení na peknú červenú farbu, mäso sa zvnútra božsky rozdrobí z pary vychádzajúcej z piva a počas pečenia ho môžete nechať samé.
Od najmenších po najväčších to bude chutiť každému.

Potrebujeme :
1 celé kurča
1 plechovka piva
½ lyžičky korenia
1 lyžica soli
Na marinádu :
1,5dl slnečnicový olej
1 dl červené víno
1 polievková lyžica soli
1 lyžička cukru
½ lyžičky korenia
1 lyžica červenej papriky
1 cibuľa
2-3 strúčiky cesnak

Kurča umyjeme a prečistíme. Marinádu pripravíme tak, že cibuľu olúpeme a nakrájame na štvrťky. Cesnak tiež očistíme a roztlačíme. Ingrediencie na marinádu zmiešajte dohromady v malej miske. Kura dôkladne potrite a nechajte cez noc v chladničke.

Plechovku piva pred jej otvorením dobre umyjeme. Otvorte plechovku s pivom a približne polovicu vylejte alebo radšej vypite. Urobte do hornej časti plechovky s nožom ďalšie dva otvory. ½ lyžičky korenia a 1 lyžičky soľ vysypeme do plechovky s pivom. Je normálne, ak pivo trocha vykypí. Plechovku položte na pekáč a kura na ňu postavte tak, že v ňom zmizne. Kura na plechovke umiestnite ho tak, aby “stálo” na svojich dvoch nohách a plechovke ako na pomyselnej trojnožke. Konce krídielok umiestnite tak, aby boli za kuracím chrbtom.

Kurča pečieme cca 70-90 minút na 180 stupnov, kým šťava, ktorá z neho uniká, nebude číra, sem tam polievame výpekom, ak treba, dolejeme troška vody počas pečenia. Kuriatko bude mať po celej ploche úžasnú chrumkavú kôrku a bude aj zvnútra šťavnaté od vyparujúceho sa piva. Kurča aj s plechovkou (pozor pivo v nej bude veľmi horúce) potom opatrne vyberete od pec. Nechajte ich potom 10 minút odpočinúť, zbavte plechovky a naporciujte.


Kľudne môžete dať aj deťom, má výbornú chuť, nie horkú ,-).
Dobrú chuť!

Všetko čo potrebujete do záhradnej kuchyne do pece a na grilovanie:
www.pecmaniak.store

PRIDAJTE SA K NÁM NA FACEBOOKU AJ NA YOUTUBE!!!

Značky , , , , . Bookmark the permalink.