Coleslaw šalát

Jemne strúhaný kapustový šalát je vždy zárukou spokojnosti vďaka jeho vyváženej a jemnej chuti. Chrumkavá kapusta a mrkva preliate klasickým dresingom tvoria fantastickú kombináciu, ktorú by mali mnohí z nás vďačne naservírovanú i každý deň. Aj keď je receptov na tento šalát mnoho a každý má malú obmenu, vždy chutí šalát skvele. My sme však vybrali ten najlepší recept, vďaka ktorému si môžete famózny zeleninový zážitok pripraviť kedykoľvek.

Budeme potrebovať:
500 g bielej hlávkovej kapusty
100 g mrkvy
2 polievkové lyžice kyslej smotany
2 polievkové lyžice majonézy
40 g cukru
10 ml octu
15 ml citrónovej šťavy
soľ a čierne korenie podľa chuti

Postup:
Najprv si bielu kapustu aj mrkvu nastrúhame na tenšie ale dlhé rezance. Nastrúhame ich do jednej misy a rukami premiešame. Zeleninu by sme v tomto štádiu nemali soliť, aby nezmäkla pustením šťavy, pretože podstatou tohto skvelého šalátu je jeho povestná chrumkavosť.

Preto si soľ a iné dochucovadlá pripravíme spolu s dresingom. V menšej miske si zmiešame 2 lyžice kyslej smotany a 1 až 2 lyžice majonézy. Ak ale držíte diétu a nechcete si pridávať kalória naviac, pokojne tieto 2 zložky vymeňte za rovnaké množstvo bieleho jogurtu.

Majte však na pamäti, že smotana a majonéza dodajú šalátu tú správnu chuť. Potom k týmto zložkám pridáme ocot a citrónovú šťavu. Pridáme cukor, soľ a štipku čierneho korenia a všetko dobre rozmiešame.

Následne rozmiešaný dresing pridáme k zelenine a rýchlo premiešame. Necháme v mise, ktorú by sme mali uzavrieť a celý šalát odložíme do chladničky. necháme ho chvíľu odležať, aby sa chute prepojili.

Po pár hodinách v chladničke môžeme podávať k čomukoľvek od hydiny cez grilované mäso až po jedlá s pita chlebom či k akémukoľvek obedu.

Výborný je aj na večerné chrúmanie, kedy máte chuť na niečo chutné pod zub. Ak ste milovníkmi cibule, môžete vyskúšať i verziu šalátu s ňou. Stačí ku kapuste a mrkve pridať jednu menšiu cibuľu.

Prajeme vám dobrú chuť!

Všetko čo potrebujete do záhradnej kuchyne do pece a na grilovanie:
www.pecmaniak.store

PRIDAJTE SA K NÁM NA FACEBOOKU AJ NA YOUTUBE

Značky , , , . Bookmark the permalink.