Krkovička v žemli

Zaujímavou alternatívou zapekaného sendviča je krkovička v chlebovom ceste, ktorú môžeme poľahky vziať so sebou do práce. So šalátom alebo ovocnou omáčkou sa však ľahko stane hlavným chodom nedeľňajšieho obeda. Tento recept ponúka aj vynikajúci spôsob využitia zvyšného uvareného mäsa z vývaru.

 

Ingrediencie:
1,5 kg bravčovej krkovičky
0,5 dl oleja
80 dkg múky
40 g droždia
6 strúčikov cesnaku
1 PL horčice
1 ČL cukru
1 ČL mletej červenej papriky
soľ
mleté čierne korenie
vodu

 

Postup:

Do väčšieho hrnca dáme jeden liter vody, 3 očistené nadrobno nakrájané strúčiky cesnaku, 1 ČL soli a mletého čierneho korenia a necháme zovrieť. Surovú bravčovú krkovičku nakrájame na 6 rovnako hrubých plátkov a vložíme do už vriacej vody. Mäso varíme kým nie je skoro hotové, následne vyberieme z hrnca a necháme vychladnúť.
Do misy nalejeme 2 dl vlažnej vody, 1 ČL cukru, rozdrvené droždie a ¼ pripravenej múky. Suroviny zmiešame a necháme zakryté kysnúť približne 30 minút. Po uplynutí času pridáme do cesta zvyšnú múku, 1 PL soli a trocha vlažnej vody. Cesto vymiesime na chlebové cesto a necháme zakryté odležať 30 minút.
Zvyšné 3 strúčiky cesnaku pretlačíme cez lis, pridáme horčicu, polovicu oleja, mletú papriku, soľ, čierne korenie a zmiešame.

Cesto na chlieb rozrežeme na 3 rovnaké kúsky ktoré vyvaľkáme. Jednu stranu cesta potrieme pripravenou horčicovou zmesou a na každý kúsok vložíme 2 potreté kúsky krkovičky. Cestom prikryjeme krkovičku, stlačíme jeho okraje a vyformujeme do tvaru žemle.
Takto pripravené žemle vložíme do olejom vymasteného keramického alebo klasického pekáča, na ich vrch urobíme vidličkou dierky. Pečieme v peci alebo rúre na 180-220 stupňoch približne 70-80 minút.

 

Všetko čo potrebujete do záhradnej kuchyne do pece a na grilovanie:
www.pecmaniak.store

PRIDAJTE SA K NÁM NA FACEBOOKU AJ NA YOUTUBE

Bookmark the permalink.