Zemiakový chlieb v UFO – disku na pečenie

Túžbou každého pekára je krásny okrúhly chlieb s chrumkavou kôrou a mäkkým cestom. Dnes sme vyskúšali recept mojej babky na zemiakový chlieb v UFO – disku na pečenie. Môžem konštatovať, že všetky tri kritériá boli splnené!
V prípade ak nemáte doma UFO – disk na pečenie, tak môžete recept pripraviť aj v liatinovom hrnci alebo keramickom pekáči. Najlepšie však je si UFO zaobstarať, my sme si ho veľmi obľúbili.

 

Potrebujeme:


UFO FAMILY – disk na pečenie
65 dkg hladkej múky
1 čajovú lyžičku cukru
20 g čerstvého droždia
0,5 lyžičky soli
20 dkg zemiakov

Postup receptu:

Zarobíme si kvások. Kvasnice a lyžičku cukru dáme do 1dl vlažnej vody, pridáme 100 g múky a vymiešame. Necháme približne 25 minút kysnúť.
Zemiaky uvaríme a popučíme v 2,5 dl vody a soli.
Do kvásku pridáme 550g múky a popučených zemiakov a vymiešame husté cesto. Podľa potreby prilejeme trošku vody. Vymiesené cesto necháme nakysnúť na teplom mieste približne 45 minút, kým sa cesto zdvojnásobí.
Potom cesto na chlieb opäť premiešame, spodok disku vystelieme papierom na pečenie, vložíme cesto a necháme ho takto ešte 45 minút kysnúť. Medzitým vyhrejeme rúru na 220 stupňov, urobíme zopár zárezov na povrchu cesta, UFO disk uzavrieme a vložíme piecť. Ak chceme chlieb upiecť v pahrebe, tak dávajme pozor na to, aby sme disk umiestnili do vyhasínajúcej, chladnúcej pahreby. Na vrch sa odporúča dať iba niekoľko uhlíkov, v opačnom prípade by sa totiž chlieb mohol pripáliť.
Po hodinke máme hotový okrúhly chrumkavý domáci chlieb, ktorého nenapodobniteľná vôňa veľmi rýchlo zaplní celý dom a prinúti členov rodiny netrpezlivo čakať na jeho vychladnutie.

Nič komplikované, však? Za vyskúšanie to určite stojí.

Dobrú chuť Vám prajem, drahí Pecmaniaci!

Ďalšie UFO recepty

Ovsený chlieb s tekvicovými semienkami

Domáci chlieb je vždy chutnejší ako ten z obchodu, veľa ľudí však od jeho prípravy odrádza najmä náročnosť prípravy. Práve pre nich je ako stvorený tento rýchly recept na ovsený chlieb s tekvicovými semienkami, pripravený v UFO disku.

Kuracie mäso na hruškách so zemiakmi

Recept na klasické pečené kuracie mäso je ľahko obmeniteľný, postačí vám k tomu iba niekoľko kusov ovocia a pár dobre nakombinovaných korenín. Do UFO sa okrem kurčaťa a hrušiek v mestia aj zemiaky, prípadne batáty. Garantujem, že výsledkom bude šťavnaté a chutné jedlo. Namiesto stehien môžete použiť aj kuracie prsia.

Hovädzí brisket na pive v UFO – disku na pečenie

UFO – diskom na pečenie hravo dosiahnete mäkkosť a šťavnatosť brisketu. Samozrejme, príprava si vyžaduje pahrebu, kvalitné suroviny a čas. Tento brisket sa dotiahol k dokonalosti v disku za 3 hodiny. Trpezlivosť sa však určite vypláca!

Všetko čo potrebujete do záhradnej kuchyne do pece a na grilovanie:
www.pecmaniak.store

PRIDAJTE SA K NÁM NA FACEBOOKU AJ NA YOUTUBE

Značky , , , , . Bookmark the permalink.