Domáce žemle na hamburgery

Máte radi domáce hamburgery? Teraz si ich môžete pripraviť aj sami a hlavne s domácou voňavou žemličkou. Tie z obchodu sú často vákuovo balené a obsahujú zložky, ktoré by sme do tela najradšej neprijímali. Ak sa naučíte tento recept, zaručene si ich už nikdy v obchode nekúpite. Navyše, žemle nemusíte využiť len na hamburger, skvele chutia aj obložené so všetkým, čo máte radi.

Suroviny:
500 gramov polohrubej múky
310 ml vlažného mlieka
40 gramov masla
1 č. lyžica cukru
1 č. lyžica sušeného droždia
1 polievková lyžica soli
1/2 lyžice medu
sezam na posypanie

.

Postup:
Najskôr si v teplom mlieku rozpustíme droždie a necháme ho približne 10 minút odpočívať. V inej miske si zmiešame múku, cukor a soľ. Do misky so suchými surovinami pridáme maslo a prilejeme mlieko s droždím.
Najlepšie je cesto začať hniesť pomocou mixéra, no aby sa všetky suroviny dobre prepojili, spracujeme ho aj rukami, pretože predsa len v nich máme lepší cit. Cesto hnetieme 10 až 15 minút, až kým nevznikne hladká hmota. Na začiatku môže byť cesto mierne lepkavé, no ku koncu sa už lepiť vôbec nebude. Cesto v miske prekryjeme utierkou alebo potravinárskou fóliou a necháme ho na teplom mieste odpočívať aspoň 30 minút.

Cesto si vyvaľkáme na pomúčenej doske a rozdelíme ho na rovnaké okrúhle diely. Z cesta nám vznikne zhruba 9 rovnakých žemličiek. Žemle poukladáme na plech vymastený olejom a zakryté ich necháme ešte hodinu odpočívať na teplom mieste.
Rúru si predhrejeme na 180 stupňov Celzia a každú žemľu ešte potrieme mliekom s medom a posypeme sezamom. Žemle pečieme približne 20 minút, alebo kým povrch nie je lesklý a hnedastý. Žemle použijeme na hamburgre, prípadne ako klasické pečivo.

Dobrú chuť.Všetko čo potrebujete do záhradnej kuchyne do pece a na grilovanie:
www.pecmaniak.store


PRIDAJTE SA K NÁM NA FACEBOOKU AJ NA YOUTUBE !!!

Značky , , , . Bookmark the permalink.