Domáce pita placky

Poznáte pita chlebík?
Toto obľúbené jedlo poslúži ako ideálna príloha ku šošovicovému dhalu či k mletému mäsu s omáčkou, môžete ju však konzumovať aj s rôznymi nátierkami a humusom. Určite vás poteší jeho rýchla a jednoduchá príprava, ku ktorej potrebujete iba 6 surovín! Som si istý, že po vyskúšaní tohto receptu si už pita placky v obchode kupovať nikdy nebudete!

Suroviny:
1 hrnček vlažnej vody
1 ČL cukru
25 g droždia
3 hrnčeky múky
1 PL olivového oleja
3/4 PL soli

Postup:
V miske zmiešame vodu, cukor a droždie spolu s 1 šálkou múky. Suroviny miešame mixérom na pomalých otáčkach. Pripravené cesto necháme vykysnúť asi 15 minút, kým sa na povrchu začnú tvoriť malé bublinky. Následne pridáme olivový olej a soľ a rovnako aj zvyšok múky. Miesime až kým cesto nie je mäkké a nevytvoríme jednotnú hrudku. Ak sa cesto nechce spojiť, pridáme ešte trochu múky.

Z hotového cesta vytvarujeme guľku a necháme kysnúť. Po cca 2 hodinách cesto rozdelíme na pomúčenej doske na rovnako veľké guličky, ktoré rozvaľkáme na placky. Na horúcu panvicu natretú olejom kladieme placky a pečieme ich, kým sa nezačnú nafukovať a následne ich otočíme.
Hotové placky uchovávame v čistej utierke a najlepšie ich konzumujeme ešte teplé. Pri izbovej teplote vám placky vydržia až 5-7 dní.


Dobrú chuť!

Všetko čo potrebujete do záhradnej kuchyne do pece a na grilovanie:
www.pecmaniak.store

PRIDAJTE SA K NÁM NA FACEBOOKU AJ NA YOUTUBE

Značky , , . Bookmark the permalink.