Halászlé na segedínsky spôsob (Rybacia polievka)

Halászlé sa pripravuje na rôzne spôsoby od regiónu k regiónu, jeho základom sú však vždy ryby, cibuľa a mletá paprika.
Špecialitou Segedýnsky halászlé je to, že drobné uvarené ryby sú po uvarení pretláčané cez sito spolu s cibuľou a paprikou. Polievka je varená vo vývare z kostí a podávaná s veľkými rezanými kúskami varenej ryby.

Suroviny:
1,5 kg kapor (alebo sumec, zubáč)
0,5 kg drobných rýb, rybie hlavy, odrezky, vnútornosti
2 PL masť bravčová
0,5 kg cibuľa
3 PL paprika mletá sladká červená kvalitná
feferónky
korenie čierne mletné
korenie celé čierne
5 strúčikov cesnak
50 ml pretlak paradajkový
3 ks paprika pcr
3 ks paradajky
soľ

Postup receptu:
Kapra rozporcujeme, pekné kúsky nasolíme a dáme bokom. Do velkého hrnca vložíme zbytky kapra, hlavy bez žiaber a očí, soľ, celé čierne korenie, cesnak, feferony, rajčiny, zelené papriky, všetko zalejeme vodou a varime 2-3 hodiny do rozpadnutia masa od kostí. Potom všetko dobre prepasírujeme cez nie úplne jemné sito.
Finálna fáza:
Cibuľu nakrájanú na malé kocky vložíme do hrnca s bravčovou mastou, a spolu s mletým korením restujeme do zlatohneda, potom vložíme pretlak ktorý je potrebný dobre vyrestovať do vtedy, kým masť ostane opať číra, potom prisýpeme ml. papriku ktorú necháme v masti dobre vyluhovať, dat hrniec bokom z tepelného zdroja, prilejeme čast prepasírovaného vývaru a necháme prevrieť.
Opat dam hrniec bokom a s pomorným mixérom celú zmes dobre rozmixujem, aby polievka ostala bez kúska cibule a zároven sa aj zahustí. Dolejem zbytok vývaru, necháme povarit a asi 10 minút pred koncom vložím pripravené kúsky rýb a miešame už opatrne aby sa mäso nerozpadlo. Podávame ako samostatný chod s chlebom,občas si priložím kyslú smotanu.


Všetko čo potrebujete do záhradnej kuchyne do pece a na grilovanie:
www.pecmaniak.store

PRIDAJTE SA K NÁM NA FACEBOOKU AJ NA YOUTUBE

Značky , , , , , . Bookmark the permalink.