Záhradná kuchyňa – miesto, kde pradávny dym vytvára gastronomický zázrak

Ak je pec požehnaním pre ľudstvo, tak je záhradná kuchyňa hotovým rajom! 

Neexistuje jedlo, ktoré by sme vedeli lepšie pripraviť v našej modernej a plne zariadenej kuchyni ako vonku, v kuchyni záhradnej.  

  

Nech máme akúkoľvek drahú a dobre vybavenú vnútornú kuchyňu, existuje prísada, ktorá urobí naše jedlo vždy výnimočnejším na otvorenom ohni. Tou prísadou je lahodná príchuť jedla ktorá dokáže vzniknúť iba vďaka dymu plápolajúceho dreva.

 

Každý z Vás už určite mal možnosť ochutnať taký guľáš, perkelt, halászlé alebo pečené mäso a zeleninu, ktorého prípravu, chuť a vôňu nikdy nebude možné ani len napodobniť vo vnútornej, lesknúcej sa kuchyni. Ozajstný Pecmaniak ocení najmä to, že v záhradnej kuchyni sa priam vyžaduje pripravovať jedlo v spoločnosti svojich priateľov (v ideálnom prípade aj s ich spoluprácou ? ). Veď čo je lepšie ako variť a piecť v dobrej nálade a s úsmevom na tvári? 

Sú jedlá, na ktorých prípravu nám nestačí iba pec. Niekedy si recept vyžaduje, aby sme napríklad predsmažili cibuľu alebo mäso, dusili alebo uvarili niektoré prísady, a až následne dali jedlo finišovať do pece.

V takýchto prípadoch je dobré, ak máme k dispozícii šparhet, ohnisko k príprave kotlíkového jedla, gril a prípadne aj udiareň. Kto rád varí, veľmi dobre vie, že po chutnom jedle prichádza menej príjemná povinnosť umyť riad. Preto je dôležité, aby bolo praktickou súčasťou klenotu našej záhrady aj miesto na umývanie. Pecmaniaci vedia, že nech je záhradná kuchyňa akákoľvek veľká, kuchynských pultov v nej nikdy nebude dosť!

Snažíme sa pracovať počas plánovania a samotnej výstavby záhradnej kuchyne tak, aby vo finálnej podobe boli prispôsobené skúsenostiam a predstavám našich zákazníkov. Tak sa môžu vo svojom hotovom kráľovstve cítiť ako skutoční šéfkuchári!

Aj zo všedného jedla sa dá vytvoriť špecialita ak je podávané podľa starodávnych metód, okorenené dymom z otvoreného ohňa.

Veď neexistuje väčšia radosť pre kuchára, ako keď sa hosť načahuje za hrncom so slovami:

Prosím si ešte!


Všetko čo potrebujete do záhradnej kuchyne do pece a na grilovanie:
www.pecmaniak.store

PRIDAJTE SA K NÁM NA FACEBOOKU AJ NA YOUTUBE!!!

Značky , , . Bookmark the permalink.